Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs NOBLELASHES
Profesjonalne przedłużanie Rzęs

Pytania i Odpowiedzi:

 

Na czym polega metoda 1:1 przedłużania i zagęszczania rzęs i metoda

objętościowa?

Są to semipermanentne (to znaczy półtrwałe, czyli utrzymujące się do chwili wypadnięcia rzęsy naturalnej, do której są przyklejone) przedłużenia rzęs wykonane z pojedynczych włókien syntetycznych o tak dobranym kształcie i rozmiarze, że wyglądają zupełnie jak prawdziwe. Są zakrzywione jak rzęsy naturalne, u podstawy grubsze i zwężają się ku końcom. Przyklejane są pojedynczo, metodą 1 do 1 czyli rzęsa do rzęsy, w odległości 1 mm od powieki, dzięki czemu dają naturalny i elegancki efekt. Przy ich regularnym uzupełnianiu można utrzymać trwały efekt. Aby uzyskać olśniewający efekt rzęsy powinny być doklejone rzęsa po rzęsie. Wychodzi to w przedziale od 180 rzęs do 250 rzęs na parę oczu.

Metody objętościowe 2:1, 3:1 i td. polegają na doklejaniu do jednej rzęsy naturalnej dwóch albo trzech rzęs sztucznych. Metody te są szczególnie zalecane dla Pań, które mają bardzo rzadkie rzęsy naturalne. Aczkolwiek również do osiągnięcia powalającego efektu 🙂

Poprzez odpowiednie dobranie grubości, skrętu oraz długości rzęs doklejanych w stosunku do rzęs naturalnych jestem w stanie osiągnąć różne efekty końcowe takie jak1 efekt maskary, wydłużenie oraz pogrubienie rzęs, efekt „otwartego oka”, „lisie oko”, efekt „lalki”, wizualne podniesienie opadającej powieki.

Czy zabieg przedłużania rzęs jest bolesny i jak długo trwa?

Proces aplikacji rzęs jest bezbolesny i bezpieczny, odbywa się w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami. Przed zabiegiem nie należy używać tuszu, zalotki, należy wyjąć szkła kontaktowe, które bezpośrednio po zabiegu można ponownie założyć. Twarz musi być dokładnie umyta, a rzęsy odtłuszczone. Do zabiegu stosuję podkładki żelowe pod oczy dzięki którym skóra pozostaję odżywiona i nawilżona.
Zabieg trwa:
– metoda 1:1 od 1,5 do 2 godzin
– metody objętościowe od 2 do 2,5 godziny
Uzupełnienie rzęs trwa średnio od 1 do 1,5 godziny.

Czy zabieg niszczy moje naturalne rzęsy?

Metoda ” rzęsa do rzęsy” gwarantuje bezpieczeństwo dla naszych naturalnych rzęs, nie niszczy ich. Przedłużona rzęsa wypada, gdy skończy się jej cykl życia, a w jej miejsce pojawia się nowa rzęsa.
Pracuję na produktach najlepszej jakości!
Klej nie wypłukuje się i nie wykrusza, jest bezwonny i całkowicie bezpieczny nawet dla najbardziej wrażliwych oczu.
Dzięki temu podczas aplikacji można otwierać oczy.

Czy będę odczuwać dyskomfort w noszeniu sztucznych rzęs?

Nie! Rzęsy są zaprojektowane tak, aby w niedostrzegalny sposób naśladować rzęsy
ludzkie. Są elastyczne i poruszają się wraz z rzęsami naturalnymi.

Jak często trzeba uzupełniać rzęsy?

Długość życia naturalnej rzęsy wynosi około 60- 90 dni.
Gdy rzęsy naturalne kończą swój cykl życiowy wypadają pojedynczo. Takie zachowanie rzęs jest naturalne, i nie ma na to wpływu wykonany zabieg przedłużania.
Przyklejając sztuczne rzęsy nie można dokładnie określić na jakim etapie cyklu życiowego są naturalne rzęsy (wzrostu, zaniku, spoczynku). Dlatego dla utrzymania stałego efektu długich i gęstych rzęs konieczny jest zabieg uzupełniający ,który wykonuje się po około 3-4 tygodniach.
W przypadku zabiegu jednorazowego na specjalną okazję ( ślub, studniówka ) efekt długich i gęstych rzęs (bez uzupełniania) utrzymuję się ok.3-4 tyg., a ostatnie przedłużone rzęsy mogą wypaść po 2-3 mies. od wykonania zabiegu.

Czy mogę malować takie rzęsy?

Przedłużone rzęsy wyglądają tak olśniewająco, że absolutnie nie ma potrzeby malowania ich. Dają efekt perfekcyjnie wykonanego makijażu oka. Jednakże gdyby ktoś odczuwał potrzebę malowania rzęs, są do tego specjalne tusze na bazie wody, które nie rozpuszczają wiązań kleju. Inne tusze do tego się nie nadają.

Czy mogę usunąć wydłużone rzęsy?

W celu usunięcia przedłużonych rzęs należy udać się do specjalistki, która profesjonalnie i bezpiecznie ściągnie rzęsy specjalnym płynem rozpuszczającym wiązania kleju. Nigdy nie należy robić tej czynności samodzielnie w domu gdyż można zrobić sobie krzywdę!

Mam wrażliwe oczy, czy mogę też zrobić sobie taki zabieg?

Oczywiście. Klej do rzęs którego używam został przebadany dermatologicznie i na podstawie tych badań wykazano że klej ten nie uczula. Dlatego również alergicy uczuleni na kosmetyki do oczu, mogą mieć wykonany zabieg przedłużania rzęs.

Czy można wykonać zabieg po hennie lub po trwałej?

Można wykonać zabieg po hennie i po makijażu permanentnym, ale w odstępie czasowym tak aby rzęsy po hennie były suche.

Jak dbać o rzęsy?

Rzęsy należy codziennie rozczesywać okrągłą szczoteczką do rzęs aby utrzymać efekt rozdzielonych i podkręconych rzęs. Kosmetyki do demakijażu powinny być na bazie wody. Unikać kosmetyków do demakijażu oleistych, tłustych jak kremy czy mleczka itd. Nie powinno się również trzeć rzęs podczas demakijażu ponieważ osłabia to ich utrzymanie się. Makijaż zmywamy delikatnymi ruchami, zajmuje to może trochę więcej czasu, za to efekt naszych pięknych przedłużonych i zagęszczonych rzęs utrzymuję się na dłużej.

24 godziny po zabiegu powinno się unikać basenów, saun, kąpieli parowych i nadmiernego moczenia rzęs w celu lepszego utwardzenia kleju.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs

  • choroby alergiczne oczu.
  • zapalenie spojówki.
  • całkowity brak rzęs.
  • nadpobudliwość i brak cierpliwości.
  • trichotillomania – nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs
  • klaustrofobia – podczas zabiegu klientka ma zamknięte powieki na około 3 godziny więc klaustrofobia może się uwydatnić podczas tak długotrwale zamkniętych oczu

 

Polecam również usługi w zakresie makijażu:

– makijaż okolicznościowy

– makijaż wieczorowy

– makijaż ślubny

– stylizacja ślubna

– makijaż studniówkowy