Tania drogeria internetowa czy sklep stacjonarny?

2021-02-05

Drogeria internetowa to klasyczna perfumeria która w odróżnieniu od tradycyjnego sklepu w całości działa online. Szukając idealnego zapachu, zadajemy sobie pytanie, gdzie najlepiej robić zakupy: w Internecie czy w stacjonarnych sklepach. Istnieje kilka powodów, które zdecydowanie przemawiają za zakupami online.

Internetowa drogeria pozwala zaoszczędzić

Jedynym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest spokojne przyjrzenie się tym samym produktom w różnych sklepach i porównanie ich cen. W ten sposób możesz szybko zaoszczędzić od 10 do 15 procent pierwotnej ceny. Tania drogeria internetowa to rozwiązanie o wiele prostsza. Dosłownie w ciągu kilkunastu minut jesteś w stanie porównać ceny w kilkunastu lub kilkudziesięciu sklepach internetowych. Nie musisz nawet wychodzić ze swojego pokoju. Ceny porównasz, klikając myszką i przeszukując odpowiednie strony internetowe. Jeśli jednak chcesz to zrobić, korzystając z tradycyjnych sklepów, oznacza to odwiedzenie dziesiątek punktów handlowych, które często są znacznie od siebie oddalone. Tracisz w ten sposób nie tylko drogocenny czas, ale też pieniądze – bez gwarancji, że znajdziesz ten sam produkt w niższej cenie.

Tania drogeria internetowa to większy wybór

W taniej drogerii internetowej masz większy wybór niż w stacjonarnym sklepie. Wiesz, że najbardziej lubisz słodkie kwiatowe zapachy? A może szukasz zapachu z gorzką nutą dla ukochanej osoby? Każdy, kto przynajmniej zna już ogólny kierunek zapachu, który chce kupić, znajdzie w Internecie znacznie większy wybór produktów. W odróżnieniu od sklepów stacjonarnych – te w sieci nie są ograniczone pojemnością magazynu, sali wystawowej czy półek. Co więcej, w niektórych sklepach poszczególne butelki są prezentowane bez opakowania. Długotrwałe narażenie perfum na światło (światło słoneczne z zewnątrz i sztuczne oświetlenie) może spowodować uszkodzenie ich jakości lub wpłynąć na zapach. W przypadku sklepu internetowego produkt jest zamawiany z hurtowni w momencie zakupu przez klienta.

Chmura zapachowa

Z pewnością wydaję ci się, że jedną z największych zalet, jakie ma perfumeria stacjonarna jest fakt, że na miejscu możesz poznać i sprawdzić nowy zapach. Dzięki temu masz większą świadomość, tego co kupujesz. Tymczasem ta zaleta jest też jedną z największych wad stacjonarnych perfumerii. Nie jesteś jedyną osobą, która sprawdza jakość i zapach perfum. Co chwilę w sklepie taki proces wykonuje kilkanaście osób, zwłaszcza jeśli mówimy o dużych sieciowych sklepach. W efekcie powstaje tak zwana chmura zapachowa. Z tego powodu tak naprawdę stacjonarna perfumeria nie nadaje się do poznawania nowych perfum. Tysiące nut zapachowych krążą wokół twojego nosa. Nie można wyczuć poszczególnych zapachów. Zapach, który wybierzesz, może w domu na czystej skórze pachnieć zupełnie inaczej, niż odbierałaś to jeszcze przed zakupem.